Kamery w Kolbuszowej

W mieście pojawia się coraz więcej kamer i powstanie jeszcze więcej. Do tej pory działa już co najmniej 11 kamer (7 w przejściu  podziemnym, 3 na rondzie im. Karola Lubomirskiego na drodze krajowej nr 9, oraz jedna  obrotowa umieszczona została przy ul. Parkowej, kamera umożliwia obserwację we wszystkich kierunkach m.in. Parku Jordanowskiego, ruchliwego skrzyżowania ulic Kościuszki i 11-ego Listopada oraz budynku ZS nr 1)., kolejne pojawią się (a może już są) na rynku.

Ale czy aby na pewno służą one poprawie naszego bezpieczeństwa.  Czy jest ktoś kto w ogóle na to patrzy? Czy po prostu jak się coś stanie to odtwarza się nagranie by znaleźć winnego. Znaleźć po fakcie, a więc po wyrządzonej szkodzie.  Jak  ktoś zostanie pobity to może i faktycznie łatwiej będzie dorwać sprawcę, ale co z tego skoro poszkodowany i tak wyląduje w szpitalu.

Dlatego wnioskujemy do władz naszego miasta  o udostępnienie widoku z kamer drogą internetową dla wszystkich obywateli naszego miasta.  Każdy choćby z nudów mógłby podglądać co się w mieście dzieje i w razie czego wezwać odpowiednie służby.

One Response to Kamery w Kolbuszowej

  1. Kai pisze:

    Kamery!!! No tak Nasza Policja lubi mieć chyba „wielkiego brata”. Jak się ma coś komuś przykrego stać w rynku to i kamery nie obronią!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>